جستجو
آمار سایت

تعداد مطالب : 31
تعداد نظرات : 4
بازدید امروز : 50
بازدید دیروز : 216
بازدید این هفته : 50
بازدید این ماه : 3311
کل بازدیدها : 63530
خروجی فید امروز : 2
ورودی گوگل امروز : 0
میانگین ارسال روزانه : 0.01
میانگین نظرات روزانه : 0.00
افراد آنلاین : 1 نفر
تبادل لینک با 19 سایت
زمان لود صفحه : 0٫532 ثانیه

کنترل #التراسونیک اتصالات بر اساس ASME B16.5

روش های زیادی برای تشخیص معایب فولاد هستند. تست روش (UT) التراسونیک با ارسال پالس موج اولتراسونیک به نمونه فولاد برای بررسی گسست آن به طور گسترده ای در زمینه های صنعت استفاده می شود. اما برخی از عوامل بازدارنده رفتار آن وجود دارد. به عنوان مثال، دانه درشت است که توسط آن دال تشکیل شده است می تواند به عنوان مراکز پراکندگی در زمان تست عمل می کنند، و به شکل سر و صدا در پس زمینه به طور تصادفی توزیع مانع به رسمیت شناختن پژواک نقص است.

بنابراین روش پردازش سیگنال دیجیتال متالورژی و ضروری است که نتیجه دقیق مورد نیاز است. در این کار، نمونه فولاد آماده شد قبل از آزمون انجام شد و پس از آن سیگنال التراسونیک اکو ضبط شده بود، از طریق اطلاعات دامنه برای  تجزیه و تحلیل سیگنال ثابت گذرا با اعوجاج  به عنوان سیگنال های ممکن در مقیاس فرکانس های مختلف بدون از دست دادن زمان مورد بررسی قرار گرفت

سیستم تست بازرسی اولتراسونیک متشکل از چندین بخش، از جمله پالس / گیرنده، مبدل، و یک دستگاه صفحه نمایش. پالس / گیرنده تولید پالس های الکتریکی. این پالس ولتاژ بالا با مبدل کار برای تولید انرژی اولتراسونیک. این انرژی صوتی از طریق فولاد ضد زنگ  هنگامی که یک ناپیوستگی (به عنوان مثال یک ترک) در مسیر موج از نقص عیب منعکس شده است. این سیگنال نقص است را به سیگنال الکتریکی توسط مبدل تبدیل، ایجاد یک صفحه نمایش معنی دار بر روی دستگاه صفحه نمایش.

Share Button

نظرات بسته است


رفتن به نوارابزار